Trabzon'un spora ve sporcuya verdiği önemi vurgulayan ve her zaman sporun yanında olan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Bordo Mavi Spor Kulübü'nün Türkiye Voleybol Federasyonu Kadınlar 2. Lig 14. Grup'ta namağlup şampiyon olmasının ardından düzenlenen şampiyonluk gecesinde sporcuların yanında yer aldı.
Gecede konuşan Başkan Genç, spora ve sporcuya desteklerinin devam edeceğini belirterek, Trabzon'un olimpik bir altyapısına sahip olduğunu ve sporun kenti olarak öne çıktığını ifade etti. Özellikle voleybol gibi branşlarda da başarılara imza atılması gerektiğini vurgulayan Genç, amatör ve profesyonel tüm spor branşlarına destek sözü verdi.
Başkan Genç, gelecekteki hedeflerinin Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu takdirde de sporun her dalına aynı anlayışla destek olmak olduğunu dile getirdi. Ayrıca, Bordo Mavi 61 Spor Kulübü'nün play-off maçlarına da değinerek, başarılar diledi ve zaferle dönmelerini temenni etti.
Geceye katılan eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu ise Trabzon'un bir spor şehri olduğunu vurgulayarak, sporda çeşitliliği sağlamanın önemine değindi. Gençlerin ve kadınların başarısının bir gurur kaynağı olduğunu belirten Karaismailoğlu, şehri yönetenler olarak gençlere ve sporculara destek olmanın önemine dikkat çekti.
TAKA/AYTEKİN AKAY