Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı ikinci toplantıBaşkan Vekili Atilla Ataman, başkanlığında gerçekleşti. Mecliste Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen maddeler görüşüldü. 

Buna göre Of Belediyesi'nin 17 Milyon 100 bin TL, Tonya Belediyesi'nin 6 Milyon TL ve Vakfıkebir Belediyesi'nin 7 Milyon TL Ek Bütçe talebi, Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi'nde ayrı ayrı yapılan oylamalarla, oy birliği ile kabul edildi. 

Trabzon'da hamsinin fiyatı yerle bir oldu Trabzon'da hamsinin fiyatı yerle bir oldu

DEĞERLENDİRME SÜRÜYOR

Meclis toplantısında Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Turgay Şahin, Trabzon İçme Suyu ve Kanalizasyon İdaresinin (TİSKİ) personel alımı ile ilgili sonuçların ne zaman açıklanacağı sordu. Ataman ise değerlendirmenin devam ettiğini ve kısa sürede sürecin tamamlanacağını kaydetti. 

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Meclis toplantısında, Trabzon’da önümüzdeki günlerde hizmete girmesi beklenen Kadınlar Halinin içerisinde bulunan 1 nolu bağımsız bölümdeki otoparkın Trabzon Büyükşehir Belediyesinin şirketi TRABİTAŞ tarafından işletilmesine karar verildi.  Alınan kararla Otopark İşletmesinin TRABİTAŞ Sosyal ve Kültür Hizmetleri A.Ş.’ye devri oy birliği ile kabul edildi.  Kabul edilen maddeye göre otopark 5 yıl süreyle aylık 5 bin TL bedelle, Büyükşehir Belediyesinin şirketi TRABİTAŞ tarafından işletilecek.  Maddeyle ilgili söz alan CHP Grup Başkanvekili Turgay Şahin, otoparkın belediye tarafından işletilmesini doğru bulduğunu kaydetti.