Ekipler Yoğun Çalışıyor

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 2019 yılındaki sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlar için üzüntüsünü dile getirerek, “Kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim ülkemizi tüm felaketlerden korusun. Afet riskli alanları dönüştürmek ve oluşacak riskleri ortadan kaldırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Riskler Ortadan Kaldırılıyor

Başkan Genç, şehrin her noktasındaki eksikleri tespit ederek bu doğrultuda adımlar attıklarını belirtti. “Kentimizin hangi noktasında bir eksik varsa bunu tespit ediyoruz. Mahallelerimizin yol ihtiyacı vardı. Vatandaşlarımız sel felaketinin yaşandığı noktadan dere yatağından ulaşım sağlıyordu. Ekiplerimiz bu noktada harekete geçerek mahallelerde yol açma çalışması gerçekleştiriyor. Yapılan çalışma ile yol güzergahı değişecek ve vatandaşlarımız daha güvenli ulaşım sağlayacak. 18 ilçemizin her noktasında eşit hizmet götürmek için seferberliğimiz sürecek. Vatandaşlarımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Başkan Genç’e Teşekkür Etti

Çamlıktepe Mahalle Muhtarı Yusuf Kuloğlu, yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Genç’e teşekkür ederek, “Yol çalışması, 2019 yılında meydana gelen sel felaketinin olduğu bölgede gerçekleştiriliyor. Vatandaşlarımızın kullandığı yol riskli bir yoldu. Çalışma ile yolun güzergahı değişiyor. Başka bir yol açılıyor. Daha güvenli bir hale geliyor. Başkanımız Ahmet Metin Genç’e ve ekiplere çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Yüceyurt Mahallesi’nin de Sorunu Çözülüyor

Yüceyurt Mahalle Muhtarı Şaban Halil ise, “Vatandaşlarımız, riskli olan dere yatağından ulaşım sağlıyordu. Büyükşehir Belediyemize konuyu ilettik, sağ olsunlar hemen harekete geçtiler. Şu an burada çalışma devam ediyor. Yapılan yol çalışması tamamlandığında vatandaşlarımız orayı artık kullanmak zorunda kalmayacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Metin Genç’e teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Rize'de Yaş Çay Taban Fiyatının Altında Çay Alan Fabrikalar Tepki Çekti Rize'de Yaş Çay Taban Fiyatının Altında Çay Alan Fabrikalar Tepki Çekti

Bu çalışmalarla Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Araklı ilçesinin güvenli ve konforlu ulaşım ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.

Muhabir: NEZİHA ÇAKIROĞLU