Yapılan açıklamada, Bulak Makine İkmal Yerleşkesi'nde çalışmaların hızla devam ettiği ve proje tamamlandığında makina ikmal bakım ve onarım idari binası, depo, atölye binaları ile merkezi bakım onarım binalarının buraya taşınacağı belirtildi. Bu sayede teknik birimlerin daha düzenli ve derli toplu bir ortama kavuşacağı ve hizmetlerin daha verimli bir şekilde sunulabileceği ifade edildi.
Başkan Genç, yapılan çalışmaların yüzde 94 oranında tamamlandığını ve kısa süre içerisinde yeni yerleşkenin hizmete alınmasının planlandığını belirtti. Yeni yerleşkenin şehre daha hızlı, düzenli ve kaliteli hizmet sunacak olmasının önemine değindi.
Ayrıca, Başkan Genç, Trabzon'un her bir ilçesine eşit hizmet anlayışıyla çalışmaya devam edeceklerini ve şehri gelecek nesillere daha yaşanabilir bir şekilde bırakmak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade etti. Projeyi şehre hayırlı olması temennisinde bulundu.