İlk durağı Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı oldu. Burada gerçekleştirilen sosyal belediyecilik faaliyetlerini yakından inceleyen Selim, günlük sıcak yemek yardımından, engelli araç bakımına kadar birçok önemli işleyişi gözden geçirdi. Ayrıca hayırseverler aracılığıyla temin edilen yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasının organize edildiği süreci de değerlendirdi. Personelle bir araya gelerek özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerini ileten Selim, sahada olacakları ve vatandaşın ihtiyaçlarına derman olmak için ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı.

Trabzon Muhtarlar Federasyonu'ndan Birlik ve Beraberlik Mesajı: Geleneksel Bayramlaşma Programı Trabzon Muhtarlar Federasyonu'ndan Birlik ve Beraberlik Mesajı: Geleneksel Bayramlaşma Programı

Ardından Engelsiz Yaşam Akademisi'nde öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelerek sorunları ve önerileri dinledi. Vatandaşa hizmet için ellerinden geleni yapacaklarını ve sosyal belediyeciliğe verdikleri önemi göstermekle kalmayıp, görev süresince sahada aktif olacaklarının mesajını veren Hasan Selim, Trabzon için daha yaşanabilir bir kent vizyonu doğrultusunda çalışmalarına devam edeceklerini dile getirdi.

Muhabir: AYŞE SANCAK