Trabzon Büyükşehir Belediyesi önceki akşam saatlerinde bastıran kar yağışının ardından vatandaşların ulaşımını sağlamak için tüm imkanlarını seferber ediyor.

Trabzon'un Beşikdüzü İlçesinde Trafik Kazası: Bir Kişi Hayatını Kaybetti Trabzon'un Beşikdüzü İlçesinde Trafik Kazası: Bir Kişi Hayatını Kaybetti

Meteorolojiden alınan bilgiler doğrultusunda ekiplerini teyakkuz halinde bulunduran Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanlığı, etkin kar küreme ve tuzlama çalışması gerçekleştiriyor. Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı ise yaya bölgeleri, cami ve otobüs duraklarında kar temizleme çalışması yaparken, devrilen ağaçlara da anında müdahale etti.

KIŞ LASTİĞİ UYARISI YAPILDI 

Trabzon Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, “Oluşabilecek buzlanma nedeniyle kış lastiği ve zinciri olmayan araçların kesinlikle trafiğe çıkmamasını istirham ediyoruz.

Vatandaşlarımız mümkün olduğunca toplu taşıma araçlarını kullansınlar. Büyükşehir Belediyesi olarak 7/24 hizmetinizdeyiz. Hemşehrilerimiz yaşanacak tüm aksaklıklar için 153’ü arayabilirler” ifadeleri kullanıldı.

TAKA/BİROL SANCAK

Editör: Ayşe Sancak