Denetimler ve İşlemler

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi'ne bağlı ekipler, kentin her noktasında denetimlerine devam ediyor. Çaykara ilçesinde bulunan ve binlerce yerli, yabancı turisti ağırlayan dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl'de gerçekleştirilen denetimlerde, vatandaşlara ve turistlere rahatsızlık veren dilencilere yönelik yapılan uygulamalarda 3'ü yabancı uyruklu olmak üzere 12 şahıs hakkında işlem yapıldı.

Amaç Huzuru Sağlamak

Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın ve turistlerimizin huzurunu kaçıran, insani duyguları sömüren hiçbir faaliyete izin vermeyeceğiz. Amacımız, şehrimizde her anlamda, her yerde huzuru sağlamak. Vatandaşlarımıza da önemli görevler düşmektedir. Bu tür haksız kazanç elde etmeye çalışan, huzursuzluk veren kişilere itibar etmesinler. Herhangi olumsuz bir durumda bize bildirsinler. Denetim faaliyetlerimiz aralıksız sürecek” denildi.

Vatandaşların Katkısı

Belediye, vatandaşlardan bu tür durumlarda dikkatli olmalarını ve gördükleri olumsuzlukları zabıta ekiplerine bildirmelerini isteyerek, huzurlu bir şehir ortamı için işbirliği çağrısında bulundu.

Trabzon'da Kanuni Bulvarı Bahçecik Tüneli'nde Feci Kaza Trabzon'da Kanuni Bulvarı Bahçecik Tüneli'nde Feci Kaza

Denetim faaliyetlerinin aralıksız devam edeceği vurgulanan açıklamada, dilencilikle mücadelede kararlılıkla hareket edileceği belirtildi.

Editör: Birol Sancak