2023 yılında 3,5 milyon yolcuya hizmet sunarak ülke genelinde 9. sırada yer alan Trabzon Havalimanı, yeni dış hatlar gelen yolcu terminaliyle kapasitesini artırmaya hazırlanıyor. Temmuz ayı içinde hizmete alınacak olan terminal, Trabzon'un uluslararası bağlantılarını güçlendirecek. Ayrıca, iç hatlar terminaline eklenen yeni körüklerle iç hat uçuşlarına yönelik altyapı iyileştiriliyor.

Bakan Uraloğlu, havalimanının sadece iç hatlar değil, dış hatlar segmentinde de büyüme kaydettiğini belirterek, Suudi Arabistan'a direkt uçuşlarla ilgili bilgi verdi. Özellikle hac ve umre seyahatlerini destekleyen bu uçuşlar, Trabzon'un turizm potansiyeline olumlu katkı sağlıyor. Ayrıca, Trabzon Havalimanı'ndaki yolcu artışının nisan ayında da devam ettiğini vurgulayan Uraloğlu, yıl sonunda 4 milyonun üzerinde yolcuya ulaşılmasını öngördüklerini ifade etti.

Şehit Necmi Çakır adına Hayrat Dağönü yaylasında fidan dikimi gerçekleştirildi Şehit Necmi Çakır adına Hayrat Dağönü yaylasında fidan dikimi gerçekleştirildi

Gelecek planlar arasında Trabzon'a yeni bir havalimanı kazandırma hedefinin de olduğunu belirten Uraloğlu, mevcut havalimanının yanı sıra yeni projelerin de gündemde olduğunu dile getirdi. Bu kapsamda, Trabzon'un hava ulaşım kapasitesini artırmak amacıyla yatırımların sürdürüleceğini ve yeni terminal ile genişletme çalışmalarının önümüzdeki dönemde tamamlanacağını aktardı.

Editör: Birol Sancak