Muhteşem Eserler

Sunuculuğunu Kemal Barış’ın yaptığı, şef Hüseyin Şılbır yönetimindeki koro, usta bestekarın ‘Olanlar Oldu’, ‘Dargın Ayrılmayalım’, ‘Yitirmişim ben gülümü’, ‘Kapın her çalındıkça’, ‘Veda Busesi’, ‘Albümlerden çıkarttığım’, ‘Gölgesinde mevsimler’ gibi dillere pelesenk olan şarkılarını seslendirdi. Tek bölüm halinde gerçekleşen konserin solist bölümlerinde ise Salih Kudu, Zeynep Yücesan, Mustafa Yücesan, Tuba Ertem Çil, Yakuphan Biçici, Selma Ömeroğlu ve Hasan Şılbır sahne aldılar.

Programın sonunda gecenin mimarı koro şefi Hüseyin Şılbır’a, dernek eski başkanlarından Tunç Turhan, başarılı sunumuyla geceye renk katan Kemal Barış’a da dernek başkanı Hüseyin Şılbır tarafından çiçek verildi.

Trabzon Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu'nda Mezuniyet Coşkusu Trabzon Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu'nda Mezuniyet Coşkusu

Yaşarken Onurlandırmak

TMHOYDER Yönetimi adına başkan Hüseyin Şılbır, gecede bir sürprize imza atarak, müzik derneklerinin konserlerinde isim ayırmaksızın yer alan, hiçbir zaman mazeret üretmeyen ve sadece işini yapan yılların deneyimli müzisyenlerinden ritim saz ustası (darbuka) derneğin yanı sıra, Trabzon kültür ve sanatına büyük hizmetleri olan Erkan Öksüz’e jest yaparak bir plaket takdim etti.
TAKA/NEZİHA ÇAKIROĞLU

Editör: Birol Sancak