Trabzon'da Uluslararası Öğrencilerin Mezuniyet Coşkusu Trabzon'da Uluslararası Öğrencilerin Mezuniyet Coşkusu

Trabzon'da hava durumu önümüzdeki günlerde oldukça değişken olacak. 26 Mayıs itibarıyla, şehirde parçalı bulutlu bir hava hakimken, en yüksek sıcaklık 19°C ve en düşük sıcaklık 16°C olarak ölçüldü. Nem oranı %77 seviyesinde seyrederken, rüzgarın kuzey-kuzeydoğudan saatte 2.06 kilometre hızında eseceği tahmin ediliyor. Yağış ihtimali ise %60 olarak belirlendi.

Gelecek hafta boyunca sıcaklıkların benzer seyirde devam etmesi bekleniyor. Haftanın ilerleyen günlerinde ise sıcaklık 20°C'ye kadar yükselecek ve hafta sonuna doğru 21°C'ye ulaşacak. Ancak, gece sıcaklıklarının 17°C civarında kalacağı tahmin ediliyor.

Karadeniz bölgesinde ise, genel olarak benzer hava koşullarının hakim olacağı görülüyor. Bölge genelinde yağışlı günler beklenirken, zaman zaman güneşin de yüzünü göstermesi bekleniyor. Rüzgarlar genellikle kuzeyden esecek ve nem oranı yüksek olacak.

Meteoroloji uzmanları, özellikle açık alanlarda bulunacak olan vatandaşların yanlarına şemsiye almalarını ve ani yağışlara karşı tedbirli olmalarını öneriyor. Hafta boyunca sürecek bu değişken hava koşulları, Karadeniz’in güzel doğasını gözlemlemek isteyenler için de farklı bir deneyim sunacak gibi görünüyor.

Muhabir: NURGÜL GÜNAYDIN