Trabzon'da yakın günlerde hava durumu çeşitlilik gösterecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, Trabzon'da bugün güneşli bir hava hakimken, sıcaklıklar 25 derece civarında seyredecek. Ancak, hafta sonuna doğru hava durumu değişiklik gösterecek ve hafif yağmurlu bir havaya bürünecek. Özellikle Cuma günü beklenen hafif yağışlar, sıcaklıkların 24 dereceye düşmesine neden olacak.

Karadeniz bölgesinde ise genel olarak parçalı bulutlu bir hava hakim olacak. Sıcaklıklar, 23 ila 28 derece arasında değişkenlik gösterecek, bu da bölge için tipik bir yaz havası olarak değerlendiriliyor. Rüzgarlar genellikle kuzeyden eserken, nem oranının yüksek olması bekleniyor.

Şehit Necmi Çakır adına Hayrat Dağönü yaylasında fidan dikimi gerçekleştirildi Şehit Necmi Çakır adına Hayrat Dağönü yaylasında fidan dikimi gerçekleştirildi

Bu dönemde Trabzon ve çevresinde yaşayanlar ile bölgeyi ziyaret edecek turistler, ani hava değişikliklerine karşı dikkatli olmalı ve günlük hava durumu bilgilerini takip etmeli. Özellikle deniz ve açık hava aktiviteleri planlayanlar için hava durumu tahminlerini göz önünde bulundurmak büyük önem taşımakta.

Kaynak: HABER MERKEZİ