Sürücüleri kış bakımlarını yaptırmaları hususunda uyaran Trabzon’da sanayi esnaflarından mekanikçi Servet Seven, araç sahiplerinin ellerindeki aracı daha uzun ve konforlu kullanmak için zorlu kış şartları öncesinde bakımlarını yaptırmaları konusunda uyardı.

SÜRÜCÜLER NELER YAPACAK?

Trabzon’da milyonluk vurgun yaptılar, yakalandılar, cezaevini boyladılar Trabzon’da milyonluk vurgun yaptılar, yakalandılar, cezaevini boyladılar


Araç bakımının önemine vurgu yapan oto tamir ustası Seven, uygulanması ve yapılması gereken işlemleri şu şeklide sıraladı; “Araçların kışlık bakımlarında özellikle kış girerken motor antifriz bakımı yapılmalı. Bunun yanı sıra hava, yağ ve mazotlu araç ise mazot filtre, benzinli ise benzin filtre bakımları yapılmalı. Bakım yapılırken kışlık cam suyu antifrizi ihmal edilmemeli kesinlikle konulmalı. Araç sürücüleri kendi sağlıkları için özellikle, polen filtrelerini yenisi ile değiştirmesi gerekiyor. Kışın can güvenlikleri için fren bakımları, ön ve arka balataların kontrol edilmesi en önemli hususlardan bir tanesi. Kış ve yaz lastikleri mevsimine göre değiştirilmeli. Kış mevsimi ile birlikte araçlara, kışlık lastiklerin takılması da önemle gerekir.”
BİROL SANCAK