Bu hafta sonuna kadar Trabzon'da sıcaklıklar genel olarak 24-27°C arasında değişecek ve havanın açık olması bekleniyor. Ancak, cumartesi gününden itibaren bölgesel düzensiz yağmur yağışları görülebilir. Bu nedenle, dışarıda plan yapacak vatandaşların hava durumunu yakından takip etmeleri öneriliyor.

Gönüllü Olgun Aydoğan'ın Şok Edici Hikayesi: Bağışladığı Akülü Araç İnternette Satıldı! Gönüllü Olgun Aydoğan'ın Şok Edici Hikayesi: Bağışladığı Akülü Araç İnternette Satıldı!

Karadeniz Bölgesi genelinde de benzer hava koşulları hakim. Rize'de hava bugün güneşli ve sıcaklık 25°C civarında. Samsun ve Ordu'da da benzer şekilde açık hava ve ılık sıcaklıklar bekleniyor. Ancak, hafta sonuna doğru Karadeniz’in bazı kesimlerinde yerel yağışlar olabileceği bildiriliyor. Özellikle hafta sonu tatil planı olanların hazırlıklı olmaları önemlidir.

Karadeniz’in serin suları ve hafif esen rüzgarları, sıcak yaz günlerinde bölgeyi daha da çekici hale getiriyor. Bu güzel havayı fırsat bilerek doğa yürüyüşleri ve sahil gezintileri için ideal bir zaman. Ancak, özellikle akşam saatlerinde ani yağış olasılığına karşı tedbirli olmakta fayda var.

TRABZON İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

Muhabir: AYŞE SANCAK