Çalışmalar Devam Ediyor

Trabzon'da Vatandaş Silahla Kendini Neden Vurdu? Trabzon'da Vatandaş Silahla Kendini Neden Vurdu?

Konuyla ilgili konuşan Araklı Belediye Meclisi AK Partili üyesi Hasan Çebi, "Güney Çevre Yolu güzergah çalışmaları devam ediyor. İlçelerin de güzergahlara göre talepleri olmakta. Kamuoyunda da takip ettiğim kadarıyla güzergah sonu Araklı Konakönü’nde sonlandırılmakta. Bu sadece belediyeleri ve Büyükşehir'i ilgilendiren konu değil. İlgili bakanlıklar da devreye giriyor. Bizim Araklı şehir geçişinin problemi var. Bayburt İl Yolu sebebiyle şehir içinde bayağı problem yaşanmakta. Konakönü’nde sonlanan bu yolun, bir yol ayrımı ile şehir içine girmeden direkt Bayburt yoluna aktarılabilir. Bu güzergah çalışmasına bu tür ilave çalışmalar olursa çok memnun oluruz," dedi.

Büyükşehir ve Karayolları İşbirliği

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ise, "Kısa bir süre önce Büyükşehir Belediyemiz ile karayolları ekipleri müzakere etti. Doğru, Kaleönü mevkine iniyor oradan tünele giriyor. Uydu haritası üzerinden planlama yapıldı. Şu anda planlandığı şekilde yürüyecek. O da ekstra çalışma olarak Dağbaşı yoluna tamamlanması ve Dağbaşı yolunun doğu tarafından sahile inecek şekilde müzakere ettik. Mantıklı bir düşünce. İleriye doğru Dağbaşı - Bayburt bağlantısı daha standart yol haline geldiğinde iller arası entegrasyon olacak. Araklı’daki tüneller tek geçiş olduğu için, olası bir tıkanıklık durumunda ciddi sıkışıklık olacak," diye konuştu.

Bu çalışmalar, Güney Çevre Yolu'nun tamamlanmasıyla birlikte bölgedeki trafik akışının daha rahat ve güvenli bir şekilde sağlanmasını amaçlıyor. İlgili bakanlıklar ve belediyeler, proje kapsamında gerekli düzenlemeleri yaparak, bölge halkının yaşam kalitesini artırmayı hedefliyor.

Muhabir: TUNCAY UÇKUN