Tonya'da Bağımsız Adayın Seçimi Kaybetmesinin Ardındaki İlginç Detay: "Bizim Veysel" Lakaplı Kurt Neden Oy Kaybetti? Tonya'da Bağımsız Adayın Seçimi Kaybetmesinin Ardındaki İlginç Detay: "Bizim Veysel" Lakaplı Kurt Neden Oy Kaybetti?

Emekli sağlık memuru Bahattin Barutçu, esnaf Taşkın Bayrak, emekli banka müdürü Ferit Gedikli, esnaf Ali Alparslan Karabacak, sivil toplum örgütü yöneticisi Özlem Kahraman, sivil toplum örgütü yöneticisi Ayşe İnan ve inşaat mühendisi Faruk Yılmaz gibi önemli isimleri ekibine katan Neşe Kuruçelik, seçilmeleri halinde Söğütlü'ye önemli hizmetler yapacaklarını belirtti.
Kuruçelik, "Vatandaşlarımızdan hanelerimizden oy istiyoruz. Seçim akşamına kadar çalışacağız. Seçilirsek halkımıza karşılığını vereceğiz" şeklinde açıklamalarda bulundu.
Trabzon'da kadınların siyasette daha fazla yer alması ve karar süreçlerine katkı sağlaması, toplumsal cinsiyet eşitliği açısından önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Neşe Kuruçelik'in muhtar adaylığı ve güçlü ekibiyle yola çıkması, bu yönde atılmış önemli bir adım olarak görülüyor.
TAKA/AYŞEN KARABİNA

Editör: Doğukan ÖZKURT