02.07.2024 Tarihinde Planlı Su Kesintisi Duyurusu

TİSKİ tarafından yapılan duyuruya göre, 2 Temmuz Salı günü itibarıyla Trabzon'un Vakfıkebir ve Dernekpazarı ilçelerinde planlı su kesintisi yaşanacak.

Samsun Valisi Orhan Tavlı'dan Yaralı Uzman Çavuşa Ziyaret Samsun Valisi Orhan Tavlı'dan Yaralı Uzman Çavuşa Ziyaret

Vakfıkebir İlçesinde Su Kesintisi Detayları

Vakfıkebir ilçesinin Kemaliye Mahallesi'nde ana şebeke hattında meydana gelen arıza nedeniyle 09:30 ile 10:30 saatleri arasında su kesintisi uygulanacak. Vatandaşların bu süre zarfında su ihtiyaçlarını karşılamak için önlem almaları gerektiği bildirildi.

Dernekpazarı İlçesinde Su Kesintisi Detayları

Dernekpazarı ilçesinin Güney Mahallesi, Kondu Mahallesi, Yenicami Mahallesi ve Gülen Mahallesi'nde ana şebeke hattında meydana gelen arıza nedeniyle 10:00 ile 12:00 saatleri arasında su kesintisi yaşanacak. TİSKİ yetkilileri, bu süre zarfında mahalle sakinlerinin su ihtiyaçlarını karşılamaları için tedbirli olmalarını önerdi.

TİSKİ’nin Uyarıları ve Bilgilendirmeleri

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve TİSKİ, su kesintileriyle ilgili vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor. TİSKİ yetkilileri, su kesintisi yaşanacak bölgelerdeki vatandaşların mağdur olmamaları için su kesintisi saatlerinden önce gerekli önlemleri almaları konusunda uyardı. Ana şebeke arızalarının en kısa sürede giderilmesi için çalışmaların titizlikle sürdürüleceği belirtildi.

Kaynak: NEZİHA ÇAKIROĞLU