Genç, İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği soykırıma dönüşen saldırılarına sessiz kalmamanın önemine vurgu yaparak, Türkiye'nin ve Trabzon'un bu konuda tek ses olması gerektiğini belirtti.

İnsani yardımların engellenmesi ve masum insanların katledilmesi karşısında sessiz kalmamanın gerekliliğine değinen Genç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu konudaki kararlı duruşunu örnek alarak, belediyenin trafik ışıklarına etiket eklemesiyle İsrail'in katliamlarına tepki verme amacı güttüklerini ifade etti.

Genç, Müslümanların birlik içinde olması gerektiğini vurgulayarak, Filistin meselesinin sadece Filistinlilerin değil, tüm Müslümanların ortak sorunu olduğunu dile getirdi. Bu adım, vatandaşlar tarafından büyük takdirle karşılandı ve İsrail'in insanlık dışı saldırılarına karşı bir farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.

İsrail ordusu Nuseyrat Mülteci Kampının da bulunduğu Gazze Şeridi'nin merkezine yoğun saldırı sonucu çok sayıda ölü var İsrail ordusu Nuseyrat Mülteci Kampının da bulunduğu Gazze Şeridi'nin merkezine yoğun saldırı sonucu çok sayıda ölü var

Editör: Birol Sancak