Karacabey deplasmanından da mağlup dönen 1461 Trabzon, zirve yarışında ağır yara aldı Karacabey deplasmanından da mağlup dönen 1461 Trabzon, zirve yarışında ağır yara aldı

Bu bağlamda, Everton'da forma giyen Portekizli orta saha oyuncusu Andre Gomes'i gündemine almıştı. Ancak transferdeki ilk adımlar, Gomes'in maaş taleplerinin yüksekliği nedeniyle zorlu geçiyor.

Andre Gomes'in sözleşmesi 30 Haziran 2024'te sona ereceği için Trabzonspor, bonservis ödemeden transferi gerçekleştirmek istiyor. Ancak Portekizli oyuncunun maaş beklentilerinin yüksek olduğu öğrenildi. Başkan Ertuğrul Doğan'ın, Gomes'in menajeriyle İstanbul'daki ofisinde bir görüşme yaptığı iddia edildi.

Görüşmenin detayları hakkında resmi bir açıklama yapılmazken, Gomes'in maaş talebinin makul seviyelere çekilmesi halinde transferin gerçekleşmesinin daha olası olduğu ifade ediliyor. Ancak bu konuda anlaşma sağlanamaması durumunda, Trabzonspor'un alternatif isimlere yönelebileceği belirtiliyor.

Bu sezon Everton formasıyla 7 maçta görev alan Andre Gomes, 2 gol kaydederken, Trabzonspor'un transfer çalışmaları önümüzdeki günlerde netlik kazanacak gibi görünüyor.
TAKA/NEZİHA ÇAKIROĞLU 

Editör: Ayşe Sancak