Yeni oyuncuları takıma katmak için kontenjan açma adına çalışmalarını sürdüren Bordo-Mavililer, bazı oyuncuların gönderilmesine karar verdi. Bu oyuncular arasında Hırvat stoper Benkovic ve İspanyol stoper Fernandez öne çıkıyor.

İtalyan ekibi Udinese'den satın alma opsiyonu ile kiralanan Benkovic'in opsiyon hakkını kullanmayacak olan Trabzonspor, Hırvat stoper ile yollarını ayırmak için harekete geçti. İspanyol stoper Fernandez ise Trabzonspor ile iki yıllık sözleşme imzalamış olmasına rağmen henüz resmi bir maça çıkamadı. Fernandez, sezon başında Slovenya kampında yaşadığı sakatlık sonrası uzun süre sahalardan uzak kaldı ve birçok sakatlık sorunuyla mücadele etti. Fernandez'in Trabzonspor'dan ayrılması halinde alacaklarını tam olarak talep edeceği ifade ediliyor, bu da kulübü mali açıdan zorlayabilir.

Trabzonspor yönetimi, Benkovic ve Fernandez'in menajerlerini Trabzon'a davet ederek, bu iki oyuncuyla yollarını ayırarak kadroda yer açmayı planlıyor. Diğer gönderilmesi düşünülen yabancı oyuncular arasında ise Bardhi, Teklic ve Fountas'ın olduğu belirtiliyor. Ayrıca Larsen ve Bakasetas'tan gelen tekliflerle kulüp geliri sağlanması bekleniyor.

Trabzonspor, Corendon Alanyaspor Maçı Hazırlıklarını Sürdürdü Trabzonspor, Corendon Alanyaspor Maçı Hazırlıklarını Sürdürdü

Trabzonspor, transfer dönemi boyunca kadrosunu güçlendirmek ve finansal dengeyi korumak için bu hamleleri yapmayı planlıyor.
TAKA/AYŞE SANCAK

Editör: Ayşe Sancak