Onuachu'nun Trabzonspor Aşkı Devam Ediyor!

Southampton'da forma giyen Paul Onuachu, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla Trabzonspor'a olan ilgisini ve transfer olma arzusunu açıkça ifade etti.

Geçen sezon bordo-mavili takımda kiralık olarak görev yapan yıldız oyuncu, 25 maçta attığı 17 gol ve yaptığı 4 asistle takdir toplamıştı. Onuachu'nun bu başarılı performansı, Trabzonspor taraftarlarının gönlünde taht kurmuştu.

Trabzonspor Artık O Transferde Son Aşamada; Avcı Onay Verdi! Trabzonspor Artık O Transferde Son Aşamada; Avcı Onay Verdi!

Onuachu'dan Southampton'a Çağrı

Onuachu, kendisini yeniden Trabzonspor'a getirmeleri için Southampton yönetimine kolaylık sağlama çağrısında bulundu. İngiliz ekibine yapılan resmi başvuruda, "Trabzonspor’a transfer olmak istiyorum. Bana kolaylık sağlayın," ifadelerini kullandı. Trabzonspor, başarılı forveti yeniden kiralama girişimlerinde bulunsa da henüz net bir sonuç alınamadı.

Trabzonspor'dan Kiralama Teklifi

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, Onuachu'nun takımda kalmak istediğini ve bu yönde bir talebinin olduğunu doğruladı. Ancak Southampton'ın oyuncu için 15 milyon Euro bonservis bedeli talep ettiğini ve Trabzonspor'un bu rakamı karşılayamayacağını belirtti. Doğan, "Biz kiralamak istiyoruz ve görüşmeler sürüyor. Onuachu için başka alternatifler de var. 2 santrfor da alabiliriz. Ancak oyuncu bizde kalmak istiyor ve kulübü üzerinde baskı oluşturarak kadromuza katmak istiyoruz," şeklinde konuştu.

Bekleme Süreci Devam Ediyor

Transfer sürecinin biraz daha zaman alabileceğini belirten Başkan Doğan, görüşmelerin sürdüğünü ve Onuachu için istenilen tekliflerin alınamadığı Southampton'ın sonunda Trabzonspor'a "evet" deme ihtimalinin olduğunu ifade etti. Onuachu'nun Trabzonspor formasıyla çekilmiş fotoğraflarını sosyal medya üzerinden paylaşması ve bir arkadaşına hediye ettiği bordo-mavili formayla yaptığı paylaşım, taraftarlar arasında heyecan yarattı.

Trabzonspor yönetimi ve taraftarları, yıldız oyuncunun transferinin olumlu sonuçlanmasını umut ediyor ve süreci yakından takip ediyor.

Muhabir: AYTEKİN AKAY