Müsabaka sonrasında sahaya giren bir Trabzonspor taraftarının tutuklanması büyük bir tepki çekti. Tutuklanan taraftarın, kendisini darp ettiğini iddia ettiği Fenerbahçeli futbolcular Oosterwolde, Osayi Samuel ve İrfancan Eğribayat'tan şikayetçi olduğu biliniyordu.

Pazarspor, Play-Off İçin Batman Petrolspor Maçına Hazırlanıyor Pazarspor, Play-Off İçin Batman Petrolspor Maçına Hazırlanıyor

Futbolcuların Adli Süreçte İfadelerinin Alınmaması Tartışması

Ancak, söz konusu Fenerbahçeli futbolcuların adliyeye sevk edilip ifadelerinin alınmaması büyük bir tartışma konusu oldu. Trabzonspor eski Divan Başkanı Ali Sürmen, geçtiğimiz günlerde yapılan bir toplantıda bu konuya sert tepki göstermişti.

Yeni Gelişmeler ve Talimat Yazısı

Son gelen bilgilere göre, Trabzonsporlu taraftara saldıran Fenerbahçeli futbolcular Oosterwolde, Osayi Samuel ve İrfancan Eğribayat'ın ifadelerinin alınması için Trabzon emniyetinden İstanbul'a talimat yazısı gönderildiği öğrenildi. Bu gelişme, Trabzonspor camiası tarafından yakından takip ediliyor.

Bu adli sürecin sonuçları ve futbolcuların ifadelerinin alınması, Türk futbolunda önemli bir gündem maddesi olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Muhabir: AYŞE SANCAK