Süper Lig'de Gol Atamayan Oyuncular: 100 Maç Üstünde Forma Giyip Gol Sevinci Yaşayamayanlar Süper Lig'de Gol Atamayan Oyuncular: 100 Maç Üstünde Forma Giyip Gol Sevinci Yaşayamayanlar

Müsabaka sonrasında tribünlere olta işareti yaparak provokatif hareketlerde bulunan İrfancan Eğribayat'ın bu davranışları kamuoyunda büyük tepki çekti. Sosyal medyada taraftarların paylaşımlar yaparak etkileşim alanını genişlettiği görüntüler, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından da dikkate alınması gerektiği yönünde talepleri beraberinde getirdi. Ancak PFDK'nın dün yapılması beklenen disiplin sevkleri gerçekleşmedi ve sevklerin yarın yapılması bekleniyor.
Trabzonspor camiası, her derbide mağdur olduğunu ve adaletin sağlanmasını beklediğini dile getirirken, Fenerbahçeli futbolcuların meşru müdafaa boyutlarını aşan saldırılarının da göz ardı edilmemesi gerektiği vurgulanıyor. Maç sonrası yaşanan bu olaylar, Türk futbolunda yeniden gündem oluşturarak adaletin sağlanmasını bekleyen birçok kesimin dikkatini çekmiş durumda.

Muhabir: TUNCAY UÇKUN