Derbi maçları her zaman belirsizliklerle doludur, ancak Trabzonspor ve Galatasaray arasındaki karşılaşma öncesinde bazı önemli faktörler göz önüne alınmalıdır. İki takımın durumu ve oyuncu eksiklikleri, maçın sonucunu etkileyebilir.

Trabzonspor'un, Afrika Kupası'na gitmekte olan 3 önemli oyuncusu bulunuyor, Galatasaray ise bu turnuvaya 2 oyuncu gönderdi. Ayrıca Trabzonspor'un golcüsü Icardi sakatlık nedeniyle oynamayacakken, Galatasaray'da Abdülkadir de yok. Bu oyuncuların eksikliği, maçın gidişatını etkileyebilir.

Trabzonspor için Bakasetas, bu maçta kilit bir isim olabilir. Ancak Bakasetas'ın oynamaması, Trabzonspor'un hücum gücünü olumsuz etkileyebilir. Santrafor eksikliği de Trabzonspor için bir sorun olabilir.

Trabzonspor Basketbol Takımı 6 Yıl Aradan Sonra Sahalara Geri Döndü Trabzonspor Basketbol Takımı 6 Yıl Aradan Sonra Sahalara Geri Döndü

Kerem Aktürkoğlu, Galatasaray'da tehlikeli bir oyuncu olarak dikkat çekiyor. Oyunun neresinde ne yapacağı belli olmayan bu oyuncu, Trabzonspor savunması için bir tehdit olabilir.

Pepe, Onuachu ve Trezeguet'nin takımdan ayrılması, Trabzonspor'u alternatifsiz bıraktı. Abdullah Avcı'nın hangi oyuncularla başlayacağı merak konusu. Enis Destan'ın Antalya'da beklenen performansı gösterememesi, Trabzonspor için bir sorun teşkil ediyor. Belki de Umut Bozok gibi oyunculara bu maçlarda şans verilmeli ve bu fırsatları kullanmalarına izin verilmelidir.

Eksikliklerin üstesinden gelmek için Abdullah Avcı'nın çok iyi bir kadro seçmesi ve dirençli bir oyun sergilemesi gerekebilir. Derbi maçı, her iki takım için de büyük bir öneme sahiptir ve futbolseverler için heyecanla beklenmektedir.
TAKA/NURGÜL GÜNAYDIN

Editör: Doğukan ÖZKURT