Beşiktaş'ın yeni başkanı belli oldu Beşiktaş'ın yeni başkanı belli oldu

Trabzon’da bir süre önce 2.Lig ekiplerinden 1461 Trabzon ve 3.Lig ekiplerinden Akçaabat Sebatspor ile işbirliği anlaşması imzalayan Bordo-Mavililer, İstanbul’da da benzer bir projeyi hayata geçirme adına kolları sıvadı. 

Ayrıca Bordo-Mavili Kulüp, altyapı çalışmaları için arazi tahsisi konusunda resmi başvuruda bulundu. Başkan Ertuğrul Doğan, “İstanbul, Trabzonspor’un en güçlü kuvvetli olduğu illerden bir tanesi. Biz İstanbul’da bu tür çalışmaların mutlaka olması gerektiğine inanıyoruz. 

Alt yapı olarak da bunun çok iyi değerlendirilmesi lazım. Bunun 3.Lig’de mi, 2.Lig’de mi bir alt ligde mi, nerede, kiminle nasıl olacağı. Bununla birlikte bizim alt yapı ekibimiz, scout ekibimiz bir çalışma yürütüyor. Ama bu çalışma 4-5 aydır süren bir çalışma. Msela biz bunu Trabzon’da yaptık. 

Akçaabat Sebat ve 1461 Trabzon’la yaptık. Buna benzer projeleri İstanbul’da da geliştirmek istiyoruz. Onun dışında İstanbul’da bir merkez oluşturmak istiyoruz önemli bir yerde. Bununla alakalı olarak arazi tahsisi konusunda resmi başvurularımız oldu. Önümüzdeki günlerde bu konuşla ilgili güzel bir gelişme olduğu zaman Camiamızı bilgilendireceğiz” ifadelerini kullandı. 

TAKA/AYTEKİN AKAY