Trabzonspor'un Özkan Sümer Futbol Akademisi'nde yetişen U15, U16 ve U17 kategorisindeki genç futbolcular, sadece futbol yeteneklerini değil, aynı zamanda kişisel gelişimlerini de tamamlamak için çaba harcıyorlar. Akademi, genç futbolcuların geleceğe daha hazır bir şekilde ilerlemelerine yardımcı olmak amacıyla İngilizce, iletişim ve psikolojik eğitimler de dahil olmak üzere çeşitli eğitimler sunuyor.

Uğur Demirok, Ambulansla Hastaneye Kaldırıldı: Olayların İç Yüzü Uğur Demirok, Ambulansla Hastaneye Kaldırıldı: Olayların İç Yüzü

Trabzonspor Amatör Branşlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Derviş Köz, Özkan Sümer Futbol Akademisi'nin genç futbolcularının sadece saha içi performanslarına değil, aynı zamanda saha dışı davranışlarına ve kişisel gelişimlerine de odaklandığını belirtti. Köz, bu şekilde gençlerin sadece futbol yetenekleri değil, topluma faydalı ve örnek sporcular olmalarını hedeflediklerini vurguladı.

Özkan Sümer Futbol Akademi Direktörü İlker Erdem ise genç sporcuların gelişimini sürdürmek için haftalık periyodik dersler düzenlediklerini ve altı ayrı departmanda çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Erdem, genç futbolcuların sadece 90 dakika saha içinde değil, saha dışında da kendilerini geliştirmelerini ve liderlik vasıfları kazanmalarını amaçladıklarını belirtti.

İngilizce dersleri veren Öğretmen Özden Baytekin ise genç sporcuların eğitimlere ne kadar istekli ve çalışkan olduklarını vurgulayarak, bu eğitimlerin geleceklerine nasıl katkı sağlayacağına inandırmanın önemli olduğunu söyledi.

Trabzonspor Özkan Sümer Futbol Akademisi, genç sporcuları hem futbol hem de kişisel gelişim açısından donatarak geleceğin örnek sporcularını yetiştirmeye devam ediyor.
TAKA/NURGÜL GÜNAYDIN

Editör: Doğukan ÖZKURT