Kiralık olarak oyuncuyu kadrosuna katmak için yapılan girişimlerden istediği sonucu alamayan Trabzonspor, yeni bir öneriyi gündeme getirdi.

Southampton'a kalıcı transferi içeren bir teklif sunuldu. İngiliz ekibi, ilk kiralama teklifini reddetmişti, ancak Onuachu'nun bonservisini almayı içeren teklifi değerlendirmeye alacaklar.

PAZARLIKLAR DEVAM EDİYOR
Onuachu'nun transfer ücreti başlangıçta Southampton tarafından 15 milyon Euro olarak belirlenmişti. Bu rakam Trabzonspor için yüksek bulundu. Daha sonra yapılan görüşmelerde bu rakamın daha aşağı seviyelere çekildiği, ancak bordo-mavililerin hala pazarlıklarla bu rakamı düşürmek istediği öğrenildi.

1461 Trabzon, Süleyman Güneş ile Anlaştı! Kadro Güçleniyor 1461 Trabzon, Süleyman Güneş ile Anlaştı! Kadro Güçleniyor

ONUACHU'NUN TUTUMU
Onuachu, kulüp yetkilileriyle sürekli iletişimde bulunuyor ve Trabzonspor'a transfer olma arzusunu sık sık vurguluyor. 30 yaşındaki forvet, son durumu yakından takip ediyor ve transferin bir an önce tamamlanmasını bekliyor.

GEÇEN SEZONUN PERFORMANSI
Geçen sezon Trabzonspor formasıyla 25 maça çıkan Paul Onuachu, 17 gol ve 4 asistlik performans sergiledi. Nijeryalı yıldızın bu başarılı performansı, Trabzonspor taraftarları arasında büyük bir heyecan yaratmış durumda.

Trabzonspor'un Onuachu transferini kısa süre içinde sonuçlandırması bekleniyor. Nijeryalı yıldızın bonservisiyle birlikte bordo-mavili formayı giymesi, Trabzonspor'un hücum hattını daha da güçlendirecek. Taraftarlar, Onuachu'nun transferinin resmiyet kazanmasını sabırsızlıkla bekliyor.

Muhabir: AYŞE SANCAK