Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Beşiktaş ile oynanacak olan final öncesi açıklamalarda bulundu Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Beşiktaş ile oynanacak olan final öncesi açıklamalarda bulundu

Ancak, aynı maçta sahaya giren ve Trabzonspor taraftarına saldıran Fenerbahçeli oyunculardan Osayi Samuel'e ceza verilmemesi ve diğer oyuncuların cezalarının kaldırılması, Trabzonspor camiasının adalet arayışını daha da artırdı. Trabzonspor Kulübü, PFDK'nın kararlarına 'Adaletiniz batsın' mesajıyla tepkisini dile getirdi ve cezanın düşürülmesi için Tahkim Kurulu'na başvurdu.

Trabzonspor, Tahkim Kurulu'nun alacağı kararı bekliyor. Ancak, cezanın daha önceki emsal kararlar göz önüne alındığında 3-4 maça düşebileceği belirtiliyor. Bu durumda cezanın bu sezon kalan 4 maç içinde tamamlanması bekleniyor. Ancak Trabzonspor camiası, bu sezon TFF ve kurullarının skandal kararlarına güvenmediğinden dolayı endişeli. Cezanın düşürülmemesi halinde, önümüzdeki sezonun ilk iki iç saha maçının da seyircisiz oynanması gündeme gelebilir.

Editör: Birol Sancak