Trabzonspor, Süper Lig'de üst sıraları hedefleyen bir sezon geçirirken, kadro derinliğini artırmak ve santrafor mevkisini güçlendirmek için transfer çalışmalarını hızlandırıyor. Korbelis ve Teklic'in ayrılmasının yanı sıra Umut Bozok'un kadroda yer almaması, Pepe, Onuachu ve Trezeguet'in de Afrika Kupası'nda olmaları, Trabzonspor'un mutlaka yeni bir santrafor transferi yapma ihtiyacını ortaya çıkardı. Bu durum, özellikle Enis Destan'ın santrafor mevkiinde alternatifsiz kaldığı bir dönemde dikkat çekiyor.

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, bu transfer çalışmaları için oldukça ciddi bir bütçe ayırdıklarını açıkladı. Ertuğrul Doğan'ın yaptığı açıklamada, 55 milyon avroluk bir bütçenin transfer için ayrıldığı belirtildi. Bu büyük bütçe, Trabzonspor'un santrafor mevkiine güçlü bir oyuncu transfer etme niyetini gösteriyor.

Özellikle santrafor mevkiinin yanı sıra orta saha ve savunma hattına da takviye yapmayı planlayan Trabzonspor, gelecek yılın hazırlıklarını da göz önünde bulundurarak transfer çalışmalarını sürdürüyor. Bu büyük bütçe, takımın rekabetçi bir kadro kurma ve hedeflerine ulaşma isteğini yansıtıyor. Trabzonspor taraftarları, yapılacak olan transferleri heyecanla bekliyor ve takımlarının başarılı bir sezon geçirmesini umuyor.

Karacabey deplasmanından da mağlup dönen 1461 Trabzon, zirve yarışında ağır yara aldı Karacabey deplasmanından da mağlup dönen 1461 Trabzon, zirve yarışında ağır yara aldı

TAKA/NURGÜL GÜNAYDIN

Editör: Ayşe Sancak