27 Ocak 2024 tarihinde yapılan açıklamalarda Ertuğrul Doğan, transfer konusundaki stratejisini net bir şekilde ifade etti. "Ben ekonomik anlaşmaları, projeleri yaptıktan sonra gerekli transferleri yapacağım." diyen Doğan, Trabzonspor'un ekonomik stabilitenin korunmasına büyük önem verdiğini vurguladı.

Başkan Doğan, özellikle Trabzonspor'un şu anda bulunduğu ekonomik durumu göz önünde bulundurarak transfer çalışmalarının detaylarına değindi. "Türk futbol tarihindeki en büyük stadyum sponsorluğunu yaptık. Şubat 15 itibarıyla ödeyeceğimiz rakam 130 milyon Euro olacak. 100 milyon Euro’su karşılıksız, Trabzonspor’a dönüşü olmayacak." ifadeleriyle, kulübün ekonomik stratejisini ortaya koydu.

Gözler transfere çevrilen Trabzonspor'da, Başkan Doğan, transfer görüşmelerinde bulunulan oyuncuların takıma katılması durumunda farklı bir hikaye yazacaklarına dikkat çekti. Özellikle Larsen'in ayrılığının ardından rotasını Belçika'ya çeviren Daiki Hashioka için sıkı pazarlıkların sürdüğü belirtilirken, Belçika temsilcisi tarafından talep edilen ücretin Trabzonspor tarafından düşük bulunduğu ifade edildi. Hashioka'nın transferi için taraflar arasında orta yol bulma çabaları devam ediyor.

Trabzonspor Basketbol Takımı 6 Yıl Aradan Sonra Sahalara Geri Döndü Trabzonspor Basketbol Takımı 6 Yıl Aradan Sonra Sahalara Geri Döndü

Trabzonspor taraftarları, transferdeki gelişmeleri yakından takip ederken, kulübün ekonomik dengesini koruma çabaları ve futbolcu transferiyle ilgili yaşanan pazarlıklar merakla bekleniyor.
TAKA/NEZİHA ÇAKIROĞLU

Editör: Ayşe Sancak