Trabzonspor’da takımdan ayrılan futbolcuların yerlerinin dolmadığını ifade eden Hami Mandıralı, “Trabzonspor’a gelenler, gidenlerin yerini dolduramadı. Trabzonspor takım olamadı. 

Trabzonspor hem idari hem de teknik ekip olarak bazı gerçekleri görmek zorunda. Trabzonspor’da stoperler çizgi halinde kalıyor ve gelen gol oluyor. Bjelica’ya soru soruluyor oda siz kimi oynatırdınız diye soruyor. Sen soru sormayıp çözümü bulacaksın. Trabzonspor’da 3 haftalık süreçte doğru oyuncu yok. Aradaki mesafe fazla. Bu mesafeyi kapatmak gerekiyor. Trabzonspor, Antalyaspor maçını kazandı ama çok iyi oynayarak kazanmadı. Trabzonspor kaybettiği iki maçta tepki vermedi. Trabzonspor’da şu oyuncu formda diyemem. Ben bundan üzüntü duyuyorum” dedi.

BÖYLE BİR İFADE OLAMAZ

Bordo mavili takımın kadrosunun yeterli olmadığına vurgu yapan Hami Mandıralı, “Trabzonspor’un bu oyun ve kadroyla şampiyonluk şansı yok. Trabzonspor kadrosuna mutlaka oyuncu katmalı. Her mevki için eksik var. Kaleciyi katmıyorum, büyük kaleci. Uğurcan kalibresindeki bir kalecinin ilk golü yememesi gerekiyordu. Şehir kendi çocuğunu çok farklı bakıyor. Hüseyin Türkmen diye bir stoper var belki şu an eldeki stoperlerin en iyisi ama oynadığı zaman bizim seyircimiz eleştiriyor. Abdülkadir Ömür’ü kazanmak için ilk 11’de oynatmamış. Böyle bir beyanat ve ifade olamaz, olmamalı. Çocuk bunu duyarak bir sonraki maç nasıl oynayacak? Bu insan daha kıpırdar mı veya hareket eder mi? Gazetecinin sorusuna siz kimi oynatırdınız diye bir soru sorulur mu? Trabzonspor’un Galatasaray maçı öncesi Trabzonspor’un teknik direktörü maçın favorisinin Galatasaray olduğunu nasıl söyler?” ifadelerini kullandı.

TRABZONSPOR EN AZ 5 TRANSFER YAPMALI

Trabzonspor yönetiminin iyi şeyler yapmak için transferde harekete geçmesi gerektiğini belirten Hami Mandıralı, “Ertuğrul Doğan ve yönetimi iyi şeyler yapmak istiyor ama bu oyuncu grubu ile onlar da sıkıntı yaşayacaklar. Bunu düzeltmeleri lazım ve bu takıma oyuncu lazım. Bunu ekonomiye bağlamamak gerek eğer bağlarsan başka şeyler sorarlar. Trabzonspor’un ayağa kalkması için belli mevkilerde en az 5 tane hazır oyuncu lazım. Bunu yaparsa takım diğerleriyle beraber ayağa kalkar” dedi.

TRABZONSPOR’UN İŞİ ZOR

Teknik Direktör Nenad Bjelica’nın açıklamalarına değinen Hami Mandıralı, “Gönlüm ister ki Trabzonspor sorun yaşamasın ama gerçeklere baktığın zaman bu kadro ve yapı ile Trabzonspor’un işi zor. Hiçbir zaman hiçbir futbolcu Trabzonspor’dan büyük alamaz. Eğer böyle bir şey varsa başını baştan koparacaksın ki takımı kazanacaksın. Benim hocalık yaptığım dönem Zokora, Colman ve Paulo Henrique vardı. Yanlış şeyler oluyordu ve birden üçünü kenara attım. Ben bunu büyük hoca olarak değil ismimle yaptım ama takımı kazandım. O çocuklar ile Avrupa’ya katıldık. Bir şey diyorsan bunu icraate dökeceksin. Hepsini birden yapamazsın teker teker yapacaksın. Kimse Trabzonspor’dan büyük olamaz. Sen hoca olarak bunları gördüysen koparacaksın, takımı kazanacaksın. Neler olacağını hocanın raporu ve yönetimin kararları gösterir. Trabzonspor 60 metrede oynayarak başarılı olamaz. Bu futbol ile bu oyuncular ile iş zor. Trabzonspor’un işi kolay değil” ifadelerini kullandı.
Tanju Çolak TV