Türkiye Süper Lig'in güçlü takımlarından Trabzonspor, Ziraat Türkiye Kupası'nda finale yükselerek göz doldururken, gelecek sezon için de iddialı bir kadro kurmayı hedefliyor. Kulüp Başkanı Ertuğrul Doğan, takımın yerli oyuncu rotasyonunu güçlendirmek adına önemli adımlar atmaya devam ediyor. Özellikle Trabzon kökenli oyunculara yönelik bir strateji izleyen Doğan, bu kapsamda Standard Liege'de forma giyen Cihan Çanak ve Galatasaray'ın haklarını elinde bulundurduğu Yusuf Demir için görüşmelerde bulunuyor.

Trabzon ve Ankara Taraftarları Sokaklarda Buluştu Trabzon ve Ankara Taraftarları Sokaklarda Buluştu

Basel'de kiralık olarak top koşturan Yusuf Demir , Trabzonspor taraftarı olarak biliniyor. Yusuf Demir, geçtiğimiz şampiyonluk kutlamalarında Trabzonspor konvoyuna katılarak sevgisini göstermişti. Bu sebeple oyuncunun transferi, taraftarlar tarafından büyük bir heyecanla karşılanıyor.

Başkan Doğan, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ile yaptığı görüşmelerde olumlu yanıtlar aldı. Trabzonspor'un Yusuf'u kadrosuna katacağı ve bu transferin her iki kulübün de menfaatlerine uygun şartlarda gerçekleşeceği öngörülüyor. Trabzonspor, bu transferlerle yerli oyuncu rotasyonunu güçlendirirken, gelecek sezon için de iddialı bir yapılanma içinde olduğunu gösteriyor.

Muhabir: AYŞE SANCAK