Transfer sürecinde, Samuel Gigot hakkında ilginç yorumlar yapılıyor. Marsilya yerel basınından "Football Club de Marseille" yazarı Jérémy Attali-Pietri, Gigot'nun takımdan ayrılma ihtimalini değerlendirirken şu ifadeleri kullandı:
Pour Givet, Marseille a recruté « un golgoth qui n'a peur de rien » –  Sport.fr

Mavi-Beyazlılar Yeni Başkanını Seçiyor; Pazarspor’da Kongre Günü Mavi-Beyazlılar Yeni Başkanını Seçiyor; Pazarspor’da Kongre Günü

"Kişiliğini seviyorum ama asıl sorun performansı. Gigot'a karşı biraz öyleyim, zihniyetini seviyorum, onu seviyorum, o yerel bir delikanlı. Son olarak, gençliğimde bildiğim futbolla ilgili sevdiğim her şey onda var. 90'ların adamı Gigot. Bence 90'larda harika bir defans oyuncusu olurdu, çünkü onlardan topu dolaştırmalarını istemezdik. Ancak ne yazık ki bir takıma yeni bir soluk getirmek istiyorsanız fedakarlık yapmanız ve sevdiğiniz oyuncuları almanız gerekiyor."
Samuel Gigot : « L'Algérie, j'y serai allé de bon cœur si… »

Trabzonspor'un 30 yaşındaki bu tecrübeli savunmacıya olan ilgisi devam ederken, Gigot'un geçtiğimiz sezon Marsilya'da 33 maçta gösterdiği performans dikkat çekti. Şimdi gözler, Trabzonspor'un bu transferi sonuçlandırıp sonlandıracağına çevrilmiş durumda.
Transferts : qui est Samuel Gigot, le défenseur français que se disputent  l'OM, l'OL, Lille et Nice ?
 

Muhabir: AYŞE SANCAK