Trabzonspor'un, Antalyaspor ile oynadığı müsabakadaki istatistikler, sezon başında yapılan transfer yanlışlıklarını bir kez daha gündeme taşıdı. Takımdaki önemli isimlerin eksik olduğu maçta, Bordo-Mavili ekip hücumda etkisiz kaldı.

İlk yarıda sadece 3 isabetli şut bulabilen Trabzonspor, ikinci yarıda skoru korumak için zorlanırken, rakip Antalyaspor 21 şut atıp, 27 kez topu Trabzonspor ceza sahasına gönderdi. Bu istatistikler, Trabzonspor'un hücumda yetersiz kaldığını ve defansif anlamda zorlandığını gösterdi.

Sezon başında yaşanan transfer yanlışlıkları ve sakatlıklar nedeniyle takımın eksik olduğu belirtilirken, ara transfer döneminin kadronun güçlendirilmesi için önemli olduğu vurgulandı. Trabzonspor'un, ihtiyaç duyulan mevkilere acilen takviye yapması gerektiği yönünde görüşler dile getirildi.

Trabzonspor’da 3 adayın yarışacağı olağan genel kurul yarın 10.00’da başlayacak Trabzonspor’da 3 adayın yarışacağı olağan genel kurul yarın 10.00’da başlayacak

Bordo-Mavili ekibin, gelecek maçlarda daha etkili bir performans sergilemek ve taraftarlarını memnun etmek adına transfer çalışmalarını hızlandırması bekleniyor.
TAKA/NEZİHA ÇAKIROĞLU
 

Editör: Doğukan ÖZKURT