2025 sezonuna kadar Marsilya ile sözleşmesi devam eden Gigot'un durumu belirsizliğini korurken, Trabzonspor'un bu durumu avantaja çevirme niyetinde olduğu belirtiliyor. De Zerbi'nin Trabzonspor'daki geleceği neredeyse kesinleşirken, Başkan Pablo Longoria'nın da teknik direktörün isteklerini yerine getirmeye hazır olduğu bildiriliyor.

OM : Gigot, stop ou encore ? | OM Actu foot par le Phocéen

Marsilya'da geçirdiği sezon sonrası performansıyla eleştirilen Gigot'un, De Zerbi'nin planlarında yer almadığı ve kulüp içinde yeniden yapılanmaya gidilebileceği ifade ediliyor. Futbol yazarı Jérémy Attali-Pietri'nin değerlendirmelerine göre Gigot'un potansiyeli ve karakteri takdir edilse de, yeni bir ortamda yeniden doğuş için kulübün fedakarlık yapması gerektiği vurgulanıyor.

ENTRETIEN - Samuel Gigot : "Les valeurs du Spartak me correspondent  parfaitement" | Goal.com Français

Trabzonspor’da Anthony Nwakaeme’nin Hızlı Dönüşü! Teknik Ekip Memnun Trabzonspor’da Anthony Nwakaeme’nin Hızlı Dönüşü! Teknik Ekip Memnun

Trabzonspor'un, De Zerbi'nin liderliğindeki gelecek dönemde kadrosunu güçlendirmek için aktif adımlar atması beklenirken, Gigot'un serbest kalması durumu transfer piyasasında yeni gelişmelerin habercisi olabilir.

Transferts : qui est Samuel Gigot, le défenseur français que se disputent  l'OM, l'OL, Lille et Nice ?

Muhabir: NURGÜL GÜNAYDIN