Trabzonspor’un Yeni Transferleri Barisic ve Lundstram Sağlık Kontrolünden Geçti Trabzonspor’un Yeni Transferleri Barisic ve Lundstram Sağlık Kontrolünden Geçti

TOPA SAHİP OLAMADIK
Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı, Beşiktaş karşısında 3-2 kaybedilen kupa finaliyle ilgili yaptığı değerlendirmelerde rakibin oyununa karşılık veremediklerini söyledi. Rakibe çok uzak oynadıklarını ve Beşiktaş’ı karşılayamadıklarını ifade eden Avcı, “Oyun dengede giderken 13. dakikada geçişten bulduğumuz golle öne geçtik. Ardından 15 ve 20. dakikadan sonra oyunu Beşiktaş net şekilde aldı veya biz verdik. Top rakipteyken uzak kaldık, oynamasına müsaade ettik. Baskılarımızı çok net iyi yapamadık, kenarlara yönlendirdiğimizde şiddetli gitmedik, o bölümde rakip topa sahip olarak bizden daha iyi oynadı. Uğurcan o arada iki kurtarış yaptı. Top bize geçtiğinde ise çabuk kaybettik, direkt oyunlarda topa sahip olamadık, ikinci topları alamadık.

ENTERESAN GOL KAÇTI
Özellikle devreye 1-0 girebilsek oyuna biraz daha fazla müdahale edebilirdik ama devrenin son anında rakibimizin kazandığı penaltı ile devreye 1-1 girdik. İkinci yarı maç yeniden başlıyordu ama zihinsel olarak oyunun kötü oynanmasından dolayı, oyuna biraz daha erken girmemiz gerekiyordu ama 2-1 yenik duruma düştük. Ondan sonraki bölümü ise belki hamleler, belki biraz daha oyunu doğru oynamak, topa sahip olmakla, oyunu elimize alarak oynadık. Enteresan gol kaçtı, çizgiden çıktı, direkten dönen var, girdiğimiz pozisyonlar var ve 2-2’yi bulduk. Sonrasında 3 tane sonuçlandıramadığımız, belki gol olabilecek pozisyonlar vardı ama ayağımıza gelen topu kısa düşürerek rakibe verdik, onlar değerlendirdi.

GÜZEL BİR FİNAL OLDU
Kupayı kazanmayı çok istediklerini ifade eden Avcı, “Çok büyük emeğimiz vardı, kazanmayı çok istiyorduk. Taraftarımız geldi, kazanamadık, üzüntülüyüz. Bu sene koyduğumuz iki hedefe de ulaştık, 3.lük oldu, kupada finale çıktık ama finalde kaybettik. Yarışmaya, gelişmeye, daha iyisini yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Abdullah Avcı açıklamasının son bölümünde şu ifadelere yer verdi: “Güzel bir final oldu, festival havasında oldu. Kazananın kaybedene saygı gösterdiği, bizim kazananı alkışladığımız bir örnek kupa finali oldu. Oyun olarak da her iki takım da bir devre bir devre iyi oyunlar oldu ve rakibimiz kazandı. Umarım bundan sonra da finallere, müsabakalara lige, üsluba, dile, uygun maçlar olur.”

Muhabir: NURGÜL GÜNAYDIN