Trabzonspor'un Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu'nun "Spor Hayatına Bakış" sempozyumuna katılarak görüşlerini paylaştı. Avcı, gençlerle bir araya gelmeyi ve benzer organizasyonlara katılmayı sevdiğini belirterek, "70'e yakın üniversiteye konuşmacı olarak katıldım. Trabzon şehrinin en büyük iki markası Trabzonspor ve KTÜ'dür. İkisiyle beraber olmak benim için çok güzel bir duygu." dedi.

Futbolun günümüzde sağlıkla doğrudan ilişkili olduğunu vurgulayan Avcı, futbol kulüplerinde sağlık departmanlarının büyük önem taşıdığını ifade etti. Kendi futbolculuk kariyerinden örnekler veren Avcı, "Eski dönemlerde kulüplerde sadece bir masör bulunuyordu. Şimdi ise sağlık ekibi ve teknolojik destek çok daha fazla önem arz ediyor." şeklinde konuştu.

Avcı, İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nde çalıştığı dönemde önceliğinin transfer yerine sağlık ekibi kurmak olduğunu aktardı. "2006 senesinde sağlık ekibi kurduk. Sağlık organizasyonunun ne kadar önemli olduğunu hem yaşadığım sakatlıklar hem de diğer etkenlerden ötürü çok iyi biliyorum." diyen Avcı, bilim, teknoloji ve AR-GE'nin önemine dikkat çekti.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nin Avrupa'nın en güzel tesislerinden biri olduğunu söyleyen Avcı, "Burada İstanbul trafiği yok. Sabah uyandığımda 10 dakikada tesislere gidiyorum. Tesisimiz bence Avrupa'nın en güzel tesisi. Doğasıyla ve deniziyle ön plana çıkıyor. Kendimi burada çok iyi hissediyorum." şeklinde konuştu.

Trabzonspor, Ligde Başarılı Sonuçla Sezonu Üçüncü Tamamladı Trabzonspor, Ligde Başarılı Sonuçla Sezonu Üçüncü Tamamladı

Toplantı sonunda, Abdullah Avcı ve Kulüp Sağlık Kurulu Başkanı Doç. Dr. Ahmet Beşir'e plaket takdim edildi.

Muhabir: AYŞE SANCAK