Geçen sezon Braga'ya 1.5 milyon euro bonservis bedeliyle transfer olan 21 yaşındaki Türk stoper, Portekiz Ligi'nde 17 maça çıktı ve performansıyla dikkat çekti. Ancak Braga, Serdar Saatçı için kontratına 40 milyon euro'luk bir serbest kalma maddesi koymuş durumda.

Trabzonspor'un savunma hattında yaşanan aksaklıklar da göz önüne alındığında, Hüseyin Türkmen'in geçen sezon yaşadığı aşil tendonu sakatlığı ve Baniya'nın İtalya'ya satılma ihtimali üzerine kulüp, yerli bir stoper transferi yapma kararı almış durumda. Bu kapsamda Serdar Saatçı'nın nabzı yoklanacak ve transfer için Braga ile görüşmeler sürdürülecek.

Trabzonspor’da Sürpriz Ayrılıklar! Hüseyin Türkmen ve Serkan Asan Yolcu Trabzonspor’da Sürpriz Ayrılıklar! Hüseyin Türkmen ve Serkan Asan Yolcu

Braga'nın genç stoper için belirlediği yüksek bonservis bedeli, Trabzonspor'un bu transferde dikkatli adımlar atmasını zorunlu kılıyor. Abdullah Avcı'nın, Serdar Saatçı'yı takıma kazandırarak savunmada yeni bir dinamizm sağlamayı hedeflediği ifade ediliyor.

Muhabir: TUNCAY UÇKUN