Ligin 12.haftası sonunda Fenerbahçe ve Galatasaray ile arasındaki puan farkını 16’lardan 9’a kadar indiren Trabzonspor’da zirve hesapları yapılmaya başlanınca transfer konusunda da girişimler hızlandı.

 İlk yarının bitmesine 7 maç kala transfer için startı veren Trabzonspor’un özellikle merkez orta saha mevkiinde oynayan bir oyuncuyu mutlaka kadroya katmakta kararlı olduğu belirtildi. 

Abdullah Avcı ideal 11’ini arıyor; orta sahayı nasıl kuracak Abdullah Avcı ideal 11’ini arıyor; orta sahayı nasıl kuracak

Özellikel Marek Hamşik tarzı bir oyuncu arayışı sezon başından beri vardı. İlk olarak Liverpool forması giyen İspanyol yıldız Thiago Alcantara gündeme gelmişti. Bordo-Mavililer bu oyuncuyu kiralık olarak transfer etmek istemişti ancak transfer gerçekleşmemişti. Bordo-Mavililerin bu mevki için bir başka hamlesi de Molde forması giyen 23 yaşındaki Norveçli oyuncu Emil Breivik için olmuştu. 

Başkan Ertuğrul Doğan bu oyuncunun transferi için çok fazla mesai harcamıştı. Hatta 6 Milyon Euro bonservis bedelinin bile gözden çıkarıldığı konuşuluyordu. Ancak sezon başında Trabzonspor’un Emil Breivik için yaptığı teklif kabul edilmemişti. 

Ara transfer dönemi için Norveçli oyuncunun ismi yeniden gündeme geldi. Özellikle Emil Breivik’in menajerinin dün İstanbul’a geldiği belirtildi. Galatasaray ve Fenerbahçe’nin de bu oyuncuyla ilgilendiği iddia ediliyor. Trabzonspor’un ara transfer döneminde Emil Breivik transferini noktalamak için şartları zorlayacağı öğrenildi. Bu sezon Molde formasıyla topla 42 maça çıkan Emil Breivik 12 gol, 10 asistle adeta dikkatleri üzerine çekti.
TAKA/AYTEKİN AKAY