Snl24'nin raporlarına göre, Trabzonspor'un 3 Milyon Euro'luk bir teklif yaparak Hlongwane transferini tamamlamak istediği belirtiliyor. Hlongwane'nin MLS'te forma satışları bakımından dikkat çekici bir performans sergilediği ve 22. sırada yer aldığı ifade edildi. Bu durumun, Güney Afrikalı oyuncunun ABD'deki popülerliğini artırdığına dikkat çekildi.

Öte yandan, Hlongwane'nin kariyerine dair detaylar da haberde yer aldı. 20 Haziran 2000'de doğan ve Maritzburg United'da futbola başlayan 23 yaşındaki oyuncunun, Minnesota'ya 2022'de transfer olduğu bilgisi verildi. Bu sezon 13 maçta 3 gol 1 asist kaydeden Hlongwane, toplamda 85 maçta 22 gol 12 asist üretti. Ayrıca Güney Afrika Milli Takımı'nda da 15 kez forma giyen ve 4 gol atan Hlongwane'nin güncel piyasa değeri ise 5 Milyon Euro olarak belirtiliyor. Trabzonspor'un, genç yeteneği kadrosuna katma amacıyla çalışmalarını sürdürdüğü vurgulandı.

Erzurum'da Cirit Heyecanı: Kadın Hakemlerle Nefes Kesen Müsabakalar! Erzurum'da Cirit Heyecanı: Kadın Hakemlerle Nefes Kesen Müsabakalar!

Muhabir: NEZİHA ÇAKIROĞLU