İsviçreli Stoperin Yerli Oyuncu Statüsü Trabzonspor İçin Avantaj Sağlıyor

26 yaşındaki İsviçreli stoper Eray Cömert, Türkiye'de yerli statüsünde oynama avantajına sahip olmasıyla Trabzonspor için cazip bir hedef haline geliyor.

Trabzonspor, savunma hattını güçlendirmek ve kadrosunu genişletmek amacıyla FC Nantes'te kiralık olarak forma giyen Eray Cömert'i hedefliyor. Geçtiğimiz sezon da Karadeniz devinin transfer listesinde yer alan ancak o dönemde Basel'den Valencia'ya transfer olan Cömert, La Liga'daki teknik direktör değişikliği sonrası düzenli forma şansı bulmakta zorlanmış ve bu sezon başında Nantes'a kiralık olarak transfer olmuştu.

Trabzonspor'a Transferi Konuşulan Efsanenin Kızı Ağzından Kaçırdı: Başkan'ın Gizli Transferi... Trabzonspor'a Transferi Konuşulan Efsanenin Kızı Ağzından Kaçırdı: Başkan'ın Gizli Transferi...

Trabzonspor yönetimi, 2026 yılına kadar Valencia ile sözleşmesi bulunan oyuncunun mevcut durumunu yakından takip ediyor. İsviçre Milli Takımı forması da giyen Cömert'in Türkiye'de yerli statüsünde oynama avantajına sahip olması, onu Trabzonspor için daha cazip bir hedef haline getiriyor.

Savunma hattını güçlendirmek ve rekabeti artırmak adına Eray Cömert'in transferi, Trabzonspor'un gelecek sezonki hedeflerine katkı sağlayabilecek önemli bir hamle olabilir. Kulüp, transfer görüşmelerini yakından takip ederek, savunma gücünü artırmak için gereken adımları atmaya hazırlanıyor.

Muhabir: NEZİHA ÇAKIROĞLU