Ancak milli takım düzeyindeki başarısı oldukça sınırlı kaldı. Güney Afrika Milli Takımı'nda son olarak 2023 yılında forma giyen Hlongwane, 2024 yılında milli takım kadrosuna bir kez bile çağrılmadı. Afrika Uluslar Kupası'nda da yer alamayan oyuncunun milli takım performansı, futbolseverler tarafından eleştiriliyor.

Bu durumda dikkat çeken nokta ise, Hlongwane'nin milli takıma çağrılmamasında eski Trabzonsporlu teknik direktör Hugo Broos'un rol oynamış olması. 2021 yılında Güney Afrika Milli Takımı'nın başına geçen Belçikalı teknik adam, Trabzonspor'un gündeminde olduğu dönemde Hlongwane'yi hiç milli takıma çağırmadı. Afrika basınında, "Oyuncunun formu Hugo Broos'un gözünden kaçmış olabilir ama Türk devinin gözünden kaçmış değil" şeklinde yorumlar yapıldı.

Hugo Broos'un Trabzonspor'da kısa bir dönem görev aldıktan sonra farklı kulüp ve milli takımlarda teknik direktörlük yapmış olduğu hatırlatılarak, Hlongwane'nin milli takımdaki durumu ve Trabzonspor ile ilişkisi üzerine yapılan değerlendirmeler sürüyor. Transfer sürecinde Hlongwane'nin durumu ve Trabzonspor'un gelecek adımları merakla bekleniyor.

TFF'nin Yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu Kimdir? TFF'nin Yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu Kimdir?

Muhabir: NEZİHA ÇAKIROĞLU