Bordo-Mavili ekip, bir ayrılığın daha yaşanması adına geri sayıma geçti.

Trabzonspor, Abdullah Avcı Yönetiminde Fatih Karagümrük Maçı Hazırlıklarına Başladı Trabzonspor, Abdullah Avcı Yönetiminde Fatih Karagümrük Maçı Hazırlıklarına Başladı

Geçtiğimiz sezon büyük umutlarla transfer edilen ancak beklenen performansı sergileyemeyen Umut Bozok, yol ayrımına geldi. Adana Demirspor ile görüşmelere başlayan gurbetçi golcünün, Lacivert-Mavili ekiple büyük ölçüde anlaşmaya vardığı öğrenildi. Trabzonspor'daki alacakları konusunda Bordo-Mavili Kulüp ile görüşmeler sürdüğü belirtilen Umut Bozok'un ayrılışının resmi olarak açıklanması bekleniyor.

Bu sezon yalnızca 4 maçta görev alan Umut Bozok, gol ve asist katkısı yapamadı. Trabzonspor tarafından 2 Milyon Euro bonservis bedeli ödenen Umut Bozok, yıllık 31 Milyon 500 Bin TL garanti ücret alıyor. Bir yıl daha sözleşmesi bulunan Umut Bozok, Trabzonspor'da kalması halinde gelecek yıl 36 Milyon 750 Bin TL maaş alacaktı. Bordo-Mavili ekip, yıldız oyuncuyu Adana Demirspor'a göndererek yıllık maaş yükünden biraz olsun kurtulmuş olacak.
TAKA/NURGÜL GÜNAYDIN 

Editör: Ayşe Sancak