Başakşehir karşılaşması, Trabzonspor için üçüncü sırayı doğrudan ilgilendiren bir mücadele niteliği taşıyor. Takım, bu maçtan galibiyet veya beraberlikle ayrılarak üçüncü sırayı büyük ölçüde garantileme şansını elde edecek.

Öte yandan, 5 gün sonra Trabzonspor, kupa finalinde Beşiktaş ile karşılaşacak. Bu final mücadelesi, Bordo-Mavililerin kupayı 10. kez müzesine götürme hedefiyle dolu. Trabzonspor, tarihi bir dönemeçten geçiyor ve hem ligde üçüncü sırayı elde etme hem de kupada şampiyonluğa ulaşma arzusuyla yanıp tutuşuyor.

Hatayspor Süper Lig'de Kalma Sevincini Çaykur Rizespor Maçıyla Taçlandırdı Hatayspor Süper Lig'de Kalma Sevincini Çaykur Rizespor Maçıyla Taçlandırdı

Geçtiğimiz sezonu istedikleri gibi tamamlayamayan ekip, bu sezonu kupayla kapatıp taraftarlarını mutlu etmek istiyor. Takımın taraftarları, Başakşehir ve Beşiktaş maçlarında takımlarına destek olmak için büyük bir heyecanla tribünleri dolduracaklarını belirtirken, teknik ekip ve futbolcular da bu önemli mücadelelere tam konsantre olmuş durumda. Trabzonspor, bu iki maçtan en iyi sonuçları alarak sezonu zaferle tamamlamayı hedefliyor.
TAKA/BİROL SANCAK

Editör: Birol Sancak