Öncelikli hedefleri arasında Club Brugge forması giyen Roman Yaremchuk'u kadroya katmak bulunan Trabzonspor, Ukraynalı golcüyle önemli mesafeler kaydetmiş durumda. Ancak transferin henüz tamamlanmadığı ve kulüpler arasındaki fiyat farklılıklarının giderilmesi gerektiği belirtiliyor. Yaremchuk'un Trabzonspor'a katılma isteği ile birlikte, kulüpler arasındaki anlaşma sürecinin devam ettiği ifade ediliyor.

Trabzonspor'da Başkanın Transferde 'İnanamayacağınız' Dediği Yıldız Trabzon'da: İmzayı Atacak! Trabzonspor'da Başkanın Transferde 'İnanamayacağınız' Dediği Yıldız Trabzon'da: İmzayı Atacak!

Roman Yaremchuk 

Diğer yandan, bordo-mavililerin Hollandalı golcü Wout Weghorst için de temaslarını sürdürdüğü belirtiliyor. Beşiktaş deneyimi olan Weghorst'un Trabzonspor'a gelme olasılığı üzerinde duran kulüp, Burnley ile kiralama formülü üzerine görüşmeler yürütüyor. Ancak şu ana kadar istenilen sonuçlara ulaşılamadığı ifade ediliyor.

Wout Weghorst

Manchester United wait on Wout Weghorst after loan deal with Burnley | The  Independent

Trabzonspor'un hücum hattına takviye yapma çabaları kapsamında, 1 Temmuz'daki kampa kadar en azından bir transferi sonuçlandırmayı hedeflediği bildiriliyor. İki golcü adayıyla da temaslarını sürdüren bordo-mavililerin, transfer sürecini hızlandırmak için çalışmalarını sürdürdüğü kaydediliyor.

Muhabir: TUNCAY UÇKUN