Aynı yaş grubundan olan Arda Güler, Semih Kılıçsoy, Kenan Yıldız gibi oyuncular A Milli Takım için performans sergilerken, Trabzonspor'un iddiasız maçlarında bile Poyraz Efe'ye forma şansı verilmemektedir.

Sadece bu da değil, Trabzonspor'un alt yapıdan çıkardığı diğer yetenekler de göz ardı edilmektedir. Türkiye Şampiyonu U19 takımının sağ ve sol kanatlarından Abdurrahman Bayram ve Zekeriya Berk Bulut, stoper Ali Şahin Yılmaz, orta saha Baran Başkan, on numara Ömer Faruk Duymaz gibi isimlerin potansiyeli göz ardı edilmektedir. Ayrıca, dünya devi Real Madrid'in bile takip ettiği süper yetenekli kaleci Onuralp Çevik'e dahi gereken önem verilmemektedir.

Trabzonspor'un Parlayan Yıldızına Hull City Kancası; Acun Ilıcalı Onu Transfer... Trabzonspor'un Parlayan Yıldızına Hull City Kancası; Acun Ilıcalı Onu Transfer...

Trabzonspor'un alt yapıdan çıkan genç oyuncuları A takıma kazandırma misyonunu yerine getirmesi beklenirken, böyle bir hedefin olmaması durumunda bu çaba niçin gösterilmektedir? Kapıya kilit vurup kimseyi umutlandırmadan önce, bu genç yetenekler için gerçekten bir gelecek planı yapılmadığı hissine kapılmamak mümkün değil.
Birol Sancak
 

Muhabir: BİROL SANCAK