İSKENDER GÜNEN (SABAH) Bu maç için nasıl bir yorum yapılabilir, gerçekten bilmiyorum. Trabzonspor gibi büyük takımın, bir maçta rakip kaleyi bulan şutu yoksa söylenecek herhalde bir söz kalmamıştır. Geçen haftaki maçtan sonra yazdığım yazıda Abdullah Avcı'nın işinin çok zor olduğunu belirtmiştim. Çünkü büyük takım, bir değişim içine girdiğinde oyuncuların sorumluluk almaları gerekir.

CEMAL ERSEN (MİLLİYET) Abdullah Hoca henüz işin teorisine kafa yormakla meşgul. Bu yeni sistem ve oyun planı demek. Peki umut var mı? Zaman ve sabır gerek, ancak kum saati çabuk dönüyor. Pratiğe gelince... Camia umutlanmasın. Kulüp başkanı ile hocası zor bir yola girdi. Geçmişte yapılan hatalar ve günahların bir kalemde silinmesini mümkün değil. O yüzden Avcı hakkındaki fikirlerimi bekleme odasına alıyorum şimdilik.

ZEKİ UZUNDURUKAN (FOTOMAÇ)Trabzonspor, Bakasetas'sız ne hücum yapabiliyor, ne de savunma! Abdullah Avcı'nın, eldeki oyunculardan sağlıklı bir 11 oluşturması lazım. Bu kadro ile Trabzonspor'un işi çok zor! Bu ligde koşmadan, sahada savaşmadan maç kazanamazsın! Trabzonspor, yeteri kadar koşmuyor, sahada savaşmıyor... Hal böyle olunca ortaya oyun ve iyi sonuç çıkmıyor.

Abdullah Avcı üstün ama! Abdullah Avcı üstün ama!

ERMAN ÖZGÜR (FANATİK) Yine de klasik bir Abdullah Avcı takımı gibi kontrollü ve önceliği gol yememek olan Trabzonspor oyunun üstün tarafıydı. Ancak ikinci yarıyla birlikte oyun dengelendi. Trabzonspor bu oyunu ilk Avcı döneminde de oynuyordu fakat bir farkla, o dönem takım içindeki yıldızlar sahne alıp Trabzonspor'un oyununu taçlandıran işleri yapıyorlardı. Karagümrük maçı gösterdi ki Bakasetas olmayınca Visca haricinde bu düzeyde oyuncusu yok Bordo-Mavililer'in.

ENGİN KEHALE (HÜRRİYET) Olumsuz yönlerin başında topun hızlanması var. Bunu, bir iki pas istasyonunu atlayarak ya da daha tempolu pas yaparak geliştirebilirsiniz fakat bunların yanında topu hızlı taşıma becerisine sahip oyuncu ihtiyacı var. Trezeguet'in dün maç önünde sakatlanması bu anlamda büyük şanssızlık.
AJANSLAR