Trabzonspor'dan Sağ Bek Hamlesi! Pedro Malheiro Transferi İçin Geri Sayım Trabzonspor'dan Sağ Bek Hamlesi! Pedro Malheiro Transferi İçin Geri Sayım

Geçtiğimiz sezon savunma hattında görev yapan Denswil, Baniya, Fernandez, Benkovic ve Hüseyin Türkmen’den ideal bir stoper ikilisi oluşturmakta zorlanan Avcı, yeni sezonda şampiyonluğa oynayacak olan kadroda mutlaka yeni bir stoper ikilisi ile sezona başlamak istiyor. Bu talebini daha önce yönetime ileten Avcı, savunma hattının güçlendirilmesini bekliyor.

Fernandez İspanya’ya Dönüyor
Bu bağlamda gözler mevcut savunma oyuncularına çevrilmiş durumda. Trabzonspor’da kiralık sözleşmesi sona eren Filip Benkovic’in satın alma opsiyonu kullanılmadı ve oyuncu kulübü Udinese’ye geri döndü. Takımda yüksek maliyetli oyuncuların başında gelen Surinamlı oyuncu Stefano Denswil’in sözleşmesi 2025 Haziran ayında sona eriyor. Takıma katıldığı günden bu yana sakatlıklarla boğuşan İspanyol savunmacı Joaquin Fernandez’e ise kulüp bulması için izin verildi. 28 yaşındaki savunmacıyı La Liga 2 ekibi Espanyol’un istediği öğrenildi. Fernandez’in, Macaristan’da yapılacak olan kampa katılması beklenmiyor.

Muhabir: NURGÜL GÜNAYDIN