Bordo-Mavililerde son oynanan ve farklı mağlup olunan Beşiktaş maçının ardından ise dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Halit Kıvanç Stadı’nda oynanan müsabakada Beşiktaş’a 6-1 mağlup olan Trabzonspor’da ağır yenilginin ardından mağlubiyetin faturası teknik direktör Abdülkadir Aslan’a kesilmiş ve tecrübeli teknik adam ile yollar ayrılmıştı.

 Bordo-Mavililerde Aslan’dan boşalan teknik direktörlük koltuğuna ise daha önce Trabzonspor Kadın Futbol Takımında görev yapmış olan Gürkan Çavdar getirilmişti. Ligin 9’uncu hafta maçında 5 Kasım Pazar günü Amed Sportif ile karşı karşıya gelecek olan Bordo-mavili kadınlar Gürkan Çavdar yönetiminde bu maçın hazırlıklarına başlamayı planlıyordu.

Trabzonspor, Pazar günü Papara Park’ta Kayserispor’u Ağırlıyor Trabzonspor, Pazar günü Papara Park’ta Kayserispor’u Ağırlıyor

Trabzonspor, Çavdar yönetiminde bu maça hazırlanmak için son görüşmelerini sürdürürken şok bir gelişme ile sarsıldı. Yeni çıkan kurala göre Gürkan Çavdar’ın A futbol antrenörlük diplomasının olmadığı öğrenilince Çavdar’dan vazgeçildi. Yeni kurala kadın futbol takımı çalıştıracak teknik adamın en az A diplomasının olması gerekiyor.

Çavdar daha önce de Trabzonspor Kadın Futbol Takımında görev yapmıştı. Trabzonspor, yeni teknik patron belirlenene kadar 5 Kasım Pazar günü saat 13.00’de, Kadir Özcan Tesisleri’nde oynanacak olan Amed Sportif karşılaşmasına, kulübün deneyimli kaleci antrenörlerinden, 68 yaşındaki Bilal Çetinkaya nezaretinde çalışmalarını sürdürecek.

TAKA