İlk etapta 5 milyon euro talep edilen Bakasetas transferi için görüşmeler devam ederken, olası bir ayrılık durumunda Brezilyalı oyuncu Gustavo Scarpa'nın adı öne çıkıyor.

Panathinaikos'un İlgisi Sürüyor

Panathinaikos'un teknik direktörlük görevine getirilen Fatih Terim'in liderliğinde Bakasetas için Trabzonspor'a ilgi göstermesi, transfer sürecini hareketlendirdi. İlk aşamada 5 milyon euro talep edilen Bakasetas için Panathinaikos ile bonservis pazarlıkları başladı. Görüşmelerin sürdüğü belirtilirken, transferin gerçekleşmesi halinde Trabzonspor'un alternatif arayışları devreye girecek.

Alternatif: Gustavo Scarpa

Yunan yıldız Bakasetas'ın transferi gerçekleşirse, Trabzonspor'un gözü Olimpiakos'un Brezilyalı 10 numarası Gustavo Scarpa'da olacak. 29 yaşındaki tecrübeli oyuncunun transfermarkt verilerine göre bonservis değeri 6 milyon euro olarak belirlendi. Teknik direktör Abdullah Avcı'nın talep ettiği isimlerden biri olan Scarpa için mali şartları araştıran Trabzonspor'un, Bakasetas'ın ayrılığı sonrasında transferi gerçekleştirebileceği ifade ediliyor.

Abdullah Avcı'nın İstediği İsim: Gustavo Scarpa

Teknik direktör Abdullah Avcı'nın özellikle talep ettiği bir oyuncu olan Gustavo Scarpa, daha önce Fluminense, Palmeiras ve Nottingham Forest formaları altında başarılı bir performans sergiledi. Trabzonspor'un mali şartlarına uygun bir şekilde transferi gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceği ise önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

Son Durum ve Beklentiler

Çaykaraspor şampiyonluğu göğüsleyerek Trabzon Süper Amatör Lige yükseldi Çaykaraspor şampiyonluğu göğüsleyerek Trabzon Süper Amatör Lige yükseldi

Transfer sürecindeki gelişmeler yakından takip edilirken, Trabzonspor taraftarları Bakasetas'ın geleceği konusunda heyecanla bekleyişini sürdürüyor. Panathinaikos ile devam eden görüşmelerin sonucu ve olası bir transferde, Gustavo Scarpa'nın bordo-mavili formayı giyme ihtimali taraftarları heyecanlandırıyor. Süreçte yaşanacak gelişmeler, futbolseverlerin merakla beklediği bir döneme işaret ediyor.
TAKA/BİROL SANCAK

Editör: Doğukan ÖZKURT