Trabzonspor Başkanı Doğan Yeniz Sezon İçin Ümit Dolu Mesajlar Verdi; Transferler Ve Daha Fazlası... Trabzonspor Başkanı Doğan Yeniz Sezon İçin Ümit Dolu Mesajlar Verdi; Transferler Ve Daha Fazlası...

İngiltere doğumlu olan başarılı oyuncu, Türk statüsünde de oynayabiliyor. Dan Barlaser için Middlesbrough’a teklif yapıldığı ve cevap beklendiği öğrenildi. Kulübü ile 2026’ya kadar sözleşmesi bulunan Barlaser’in bonservis değeri 2 milyon Euro olarak gözüküyor.

27 yaşındaki oyuncu, geride kalan sezonda 41 maça çıkıp 5 asist yaptı. Dan Barlaser, Türkiye U16 ve U17 takımlarında forma giydikten sonra İngiltere U18 takımında da görev yapmıştı. Babası Türk, annesi İngiliz olan Dan Barlaser, A Milli Takım tercihini yapmadığından ötürü Türk statüsünde de oynayabiliyor. Trabzonspor, Dan Barlaser'i transfer ederek yerli oyuncu rotasyonunu güçlendirmeyi hedefliyor.

Bu transferle birlikte Trabzonspor, hem yerli oyuncu statüsünde bir yetenek kazanmış olacak hem de orta saha derinliğini artırmış olacak. Taraftarlar, bu transferin takıma önemli katkılar sağlayacağına inanıyor.

Muhabir: AYŞE SANCAK